فناوری

هیتر هوشمند Qarnot ، دستگاه گرما ساز با استفاده از گرمای پردازنده ها

هیتر هوشمند qarnot

مسلما تمامی افرادی که با کامپیوتر کار کرده‌اند از گرمای اتلاف شده توسط پردازنده آن اطلاع دارند. در هنگام انجام محاسبات سنگین و یا اجرای بازی‌ها، فشار مضاعفی به پردازنده‌ها وارد می‌شود که افزایش دمای آن‌ها را در پی دارد که برای رفع این مشکل کاربران از خنک‌کننده استفاده می‌کنند. در اکثر اوقات این خنک‌کننده‌ها که دارای شبکه‌ای از لوله هستند، گرما را وارد محیط اطراف می‌کنند و نمی‌توان از آن بهره‌ای گرفت. استارتاپ فرانسوی Qarnot برای استفاده از این گرمای اتلافی ایده جالبی دارد که براساس آن می‌توان از این انرژی برای گرمایش خانه‌ها استفاده کرد. در ادامه در رابطه با هیتر هوشمند Qarnot بیشتر می‌خوانید. با تک ۲۴۷ همراه باشید.

در نمایشگاه CES 2017 این شرکت از آخرین نسخه Q.Rad پرده برداشت، دستگاهی که قادر به گرمایش محیط اطراف خود توسط گرمای اتلافی تعدادی از پردازنده‌هاست. در حقیقت این ایده از سال ۲۰۱۴ در جریان بوده و تا امروز ۱۰۰ خانواده در فرانسه توسط Q.Radd و پردازنده‌هایی که وظیفه پردازش برای شرکت‌های مختلف را دارند، گرمای خود را از این طریق تامین کرده‌اند. به‌وسیله این ایده می‌توان خانه‌ها را بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی گرم کرد و شرکت‌های مختلف نیز به یک شبکه توزیع قدرت پردازشی دسترسی خواهند داشت. دراصل این ایده را می‌توان یک اقدام برد-برد برای شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان تلقی کرد که تاثیر بسیار مثبتی بر روی محیط زیست نیز خواهد گذاشت.

نسل جدیدی که این شرکت در نمایشگاه CES امسال معرفی کرد، ویژگی‌های جدیدی را با خود به‌همراه دارد. در این نسخه جدید هر Q.Rad همانند یک ارتباط وایرلس عمل کرده و بر روی کیفیت هوای داخلی نظارت می‌کند، به‌صورت بی‌سیم گوشی‌ها را شارژ کرده و هنگامی که در اطراف خود حرکتی را حس کند به صاحب خود اطلاع می‌دهد. هیتر هوشمند Qarnot با اکوسیستم Nest و HomeKit سازگار است.

در نهایت باید به بهترین بخش اشاره کنیم. مبلغی که شرکت‌های مختلف برای اجاره و استفاده از قدرت پردازشی می‌پردازند، هزینه‌های عملیاتی Qarnot را به‌طور کامل پوشش داده و درنتیجه کاربران خانگی برای گرمایش نباید هزینه‌ای پرداخت کنند. مسئولان شرکت هر پنچ سال یکبار و یا زمانی‌که پردازنده‌ها قدیمی شدند، آن‌ها را تعویض خواهند کرد. درحال‌حاضر این سیستم تنها برای موسسات عمومی (دولتی) و خصوصی در دسترس است.

نظر شما در مورد هیتر هوشمند qarnot چیست؟

 

 

 

منبع: itresan

برای ارسال نظر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To Top