هک کنسول NES Classic Edition
کنسول بازی

هک کنسول NES Classic Edition : امکان اجرای بازی های بیشتر بر روی این کنسول نینتندو

هک کنسول NES Classic Edition

بزرگترین وحشت نینتندو و بزرگترین امید رترو گیمرها اخیراً به صورت همزمان به واقعیت تبدیل شده است؛ چرا که هکرها موفق شده اند کنسول NES Classic Edition را هک کرده و محدودیت ۳۰ بازی از پیش نصب شده روی آن را کنار بزنند. در ادامه با تک ۲۴۷ همراه باشید.

روند هک دستگاه از زمان عرضه آن در جریان بوده اما به نظر می رسد که هکرها روی نسخه ایالات متحده این کنسول به پیشرفت های زیادی دست یافته اند.

این هک برای نخستین بار در فروم روسی GBX و در قالب ویدیویی آموزشی و گام به گام قرار گرفت. پس از این، برخی از کاربران دست به کار شدند و با دنبال کردن آموزش، با موفقیت توانستند کنسول خود را نیز هک کنند؛ به عنوان مثال یکی از کاربران قادر به اجرای عنوان کلاسیک Battletoads بود که در میان ۳۰ بازی پیش فرض NES Classic Edition به چشم نمی خورد.

باید افزود که روند هک، حداقل فعلاً چندان آسان نیست و لازم است کاربر، NES مبتنی بر لینوکس را به حالت FEL بوت کند، کرنل را هک نماید و فایل های ROM را با استفاده از ابزاری خاص به دستگاه انتقال دهد. اگرچه در حال حاضر یک رابط کاربری گرافیکی برای این پروسه توسعه یافته، اما توصیه می شود که کاربران ناآگاه با هش های MD5 و فایل های کانفیگ، نسبت به هک کنسول خود اقدام نکنند؛ چرا که یک کلیک اشتباه، بریک شدن دستگاه را به همراه خواهد داشت.

از طرف دیگر، تا به امروز تنها برخی از بازی های NES روی دستگاه آزمایش شده و هیچ تضمینی برای اجرای تک تک آنها وجود ندارد. ضمناً باید خاطر نشان کرد که فایل های ROM بازی های NES به صورت قانونی از طرف نینتندو منتشر نشده اند، اما در سطح اینترنت به راحتی در دسترس هستند.

در نهایت، هک شدن NES Classic Edition تقریباً امری قطعی به نظر می رسید و صرفاً این سوال مطرح بود که چه زمانی شاهد آن خواهیم بود. اما برخلاف سایر کنسول های نینتندو و دیگر تولیدکنندگان کنسول های خانگی، آسیب پذیری NES Classic Edition قرار نیست با یک آپدیت نرم افزاری برطرف شود. به نظر می رسد که در چند وقت اخیر، تمام تلاش های نینتندو برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی از کنسول ها و بازی هایش، بی ثمر بوده است.

نظر شما در مورد هک کنسول NES Classic Edition چیست؟

 

منبع : digiato

هک کنسول NES Classic Edition : امکان اجرای بازی های بیشتر بر روی این کنسول نینتندو

برای ارسال نظر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To Top