فناوری

مودم ۵G اینتل چیست و چه تفاوتی با نسل های قبلی دارد؟

مودم 5G اینتل

در حالیکه بسیاری از نقاط دنیا هنوز درگیر تنظیمات زیرساخت شبکه ۴G هستند، اینتل از مودم ۵G خود سخن می گوید که مراحل نهایی توسعه را طی می کند و در نیمه دوم سال جاری میلادی برای انجام آزمایشات آماده خواهد بود. این مودم قادر است به سرعت دانلود ۵ گیگابیت بر ثانیه دست یابد که واقعا سریع است – بعنوان مثال با این مودم امکان دانلود یک ویدیوی ۵۰ گیگابایتی در تقریبا ۸۰ ثانیه فراهم می آید. در ادامه با تک ۲۴۷ همراه باشید.

برای دستیابی به چنین سرعتی، این مودم از فناوری های متعددی برخوردار است که می توان به تلفیق پهنای باند، فرکانس های خیلی پایین، مایمو(چند ورودی، چند خروجی)، رمزگذاری پیشرفته کانال و رجوع به ۴G اشاره کرد. این مودم طوری طراحی شده که با زیرساخت ۴G امروزی و شبکه های در حال توسعه ۵G کار کند. پهنای باند و فرکانس خیلی پایینی که توسط شبکه های ۵G فعال می شوند انتقال سریع و استریمینگ محتوای دارای رزولوشن بالا را ممکن می سازند و به دستگاه ها و خودروهای هوشمند نیز اجاره می دهند در کسری از ثانیه نسبت به اتفاقات واکنش نشان دهند.

شبکه های ۵G در حال حاضر توسط اپراتورهای آمریکایی در دست احداث هستند. ورایزون تجهیزات ۵G را برای خدمات ثابت این شبکه در ده شهر مستقر کرده است و AT&T نیز از سیگنال های ثابت ۵G برای استریم سرویس DirecTV Now خود استفاده کرده است. T-Mobile نیز که در آزمایشات اولیه به سرعت دانلود ۱۲ گیگابیت بر ثانیه دست یافته، قصد دارد در سال ۲۰۲۰ وارد حوزه ۵G شود. در سایر نقاط دنیا، همچون کره جنوبی، سامسونگ و Korea Telecom درصدد هستند اتصالات ۵G را برای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ به بهره برداری برسانند.

نظر شما در مورد مودم ۵G اینتل چیست؟

 

 

 

 

 

منبع: techshot

برای ارسال نظر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To Top